ДО УВАГИ АКУШЕРІВ-ГІНЕКОЛОГІВ! РЕКОМЕНДАЦІЇ ФРАНЦУЗЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО КОЛЕДЖУ АКУШЕРІВ І ГІНЕКОЛОГІВ: «РОЗРИВИ ПРОМЕЖИНИ ТА

 • = Серединна епізіотомія (перінеотомія) збільшує ризик акушерської травми анального сфінктера (АТАС) порівняно із серединно-латеральною епізіотомією (рівень доказовості [РД] 2).

  = Частота АТАС порівнянна при серединно-латеральній і латеральній епізіотомії (РД 1).

  = Кут шва не менше 45° (вимірюється відносно середньої лінії після накладення швів) пов'язаний з меншим ризиком розвитку АТАС (РД 3).

  = Щоб в кінцевому підсумку отримати такий кут, епізіотомію необхідно виконати під кутом 60° (РД 1).

  = Наявних даних недостатньо для того, щоб рекомендувати довжину, час і порядок проведення серединно-латеральної епізіотомії.

  = Ушивання поверхневих шарів при розриві промежини не дає жодних переваг, у випадку, коли краї стикаються і не кровоточать (РД 2).

  = Методика ушивання розривів промежини безперервними швами пов'язана з меншою інтенсивністю болю в післяпологовому періоді, зменшенням використання анальгетиків і відсутністю зняття швів порівняно з окремими швами (РД 1).

  = Синтетичний шовний матеріал зі стандартною або швидкою абсорбцією забезпечує зіставні результати відносно до болю в перианальній ділянці і задоволеності жінок. Швидка абсорбція поліглактину має перевагу у зниженні необхідності зняття швів в подальшому, але збільшує ризик розходження країв рани (РД 1).

  = Опублікованих досліджень недостатньо, щоб рекомендувати використання біологічного клею при відновленні розривів промежини першого ступеня або шкіри при розривах другого ступеня.

  = Відстрочення ушивання АТАС на кілька годин не збільшує наступний ризик розвитку нетримання калу (РД 1).

  = Травма внутрішнього сфінктера призводить в подальшому до нетримання калу (РД 3).

  = Відсутні дослідження, які порівнюють методики відновлення внутрішнього сфінктера.

  = Для відновлення зовнішнього сфінктера методики накладення швів внахлест і наскрізного шва дають аналогічні результати для попередження нетримання калу (РД 2).

  = Використання полідіоксанону 3/0 або поліглактину 2/0 для відновлення зовнішнього анального сфінктера призводить до аналогічних результатів щодо оцінки болю в ділянці промежини і нетримання калу (РД 2).

  ОТЖЕ

  = Для епізіотомії рекомендується серединно-латеральний розріз (рівень B).

  = Для серединно-латеральної епізіотомії рекомендується кут розрізу 60° (рівень С).

  = Для відновлення епізіотомії і розривів другого ступеня рекомендується безперервний шов (рівень А).

  = Рекомендується, щоб фахівці з акушерства оптимізували хірургічні умови, щоб максимально відновити АТАС (професійна угода).

  = Рекомендується докладний звіт про ступінь травми, методики відновлення та використовуваний матеріал (рівень C).

  = Зовнішній анальний сфінктер можна відновити шляхом накладення шва внахлест або наскрізного шва (рівень В).

  Джерело: Gynecol. Obstet. Fertil. Senol.2018 Dec;46(12):948-967.

0 коментарів