ВІДХИЛЕНО ЗАКОНОПРОЕКТ 2445

 • Із власних джерел Української медичної спілки (УМС) у Верховній Раді України стало відомо, що законопроект «Про самоврядування медичних професій в Україні» зареєстрований у Верховій Раді України (ВРУ) 24.11.2019 під номером 2445 – відхилено.

  Це стало можливим завдяки значному тиску громадськості. Неабияку роль тут відіграла й оприлюднена позиція УМС щодо недолугості даного законопроекту, викладена в статті  «Самоврядування медичних професій чи кріпосне право в законі?» 9 грудня на сайті УМС.

  Допомогло й розсилання УМС інформаційних матеріалів окремим депутатам в електронному та паперовому вигляді.

  Нагадаємо, що Законопроект 2445 в своїй основі суперечить базовим законам України, в тому числі й Конституції. Тож, аби привести його у повну відповідність до чинного законодавства, необхідно замінити майже всі його статті, залишивши хіба що, преамбулу. Цю думку поділяє й Головне науково-експертне управління Верховної Ради України.

  Тепер депутати працюватимуть над новим законопроектом.

  А ми продовжуємо тримати руку на пульсі! Бо медична спільнота має розуміти всю «глибину» запропонованих змін, чітко усвідомлювати ризики, а головне – не потрапити до пастки, коли приваблива обгортка під назвою «самоврядування» ховає стрункий механізм «закріпачення» медиків країни.   

   

0 коментарів