НАЦІОНАЛЬНІ КЛАСИФІКАТОРИ ХВОРОБ ТА ІНТЕРВЕНЦІЙ

 • Наприкінці 2019 року Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства затвердило два національні класифікатори Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України. Класифікатори будуть використовуватися медичними працівниками для кодування діагнозів та медичних інтервенцій в електронній системі охорони здоров’я.

  Національні класифікатори будуть обов’язкові до використання всіма закладами охорони здоров’я – повідомляють у МОЗ.

  • НК 025:2019 “Класифікатор хвороб та споріднених проблем охорони здоров’я”
  • НК 026:2019 “Класифікатор медичних інтервенцій”

  При кодуванні діагнозу та інтервенцій кожен випадок буде віднесений до своєї діагностично спорідненої групи, на основі якої і буде проводитись оплата Національною службою здоров’я України закладу охорони здоров’я.

  Класифікатор хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я (КХСПОЗ) гармонізований з Міжнародним статистичним класифікатором хвороб та споріднених проблем охорони здоров'я Десятого перегляду, по суті – це Австралійська модифікація (The International Statistical Classification of Diseases and Related Health Problems, Tenth Revision, Australian Modification, ICD-10-AM), розроблена Австралійським консорціумом з розробки класифікацій (ACCD).

  Класифікатор медичних інтервенцій (КМІ) складається зі списку втручань, які можуть проводитися пацієнту в лікарнях будь-якої форми власності та амбулаторних закладах. Суміжні медичні втручання, стоматологічні послуги і процедури, що виконуються за межами операційної, також входять до класифікатора. Наприклад, МРТ. КМІ гармонізований з Австралійським класифікатором медичних інтервенцій (Australian Classification of Health Interventions, ACHI), розробленим Австралійським консорціумом з розробки класифікацій (ACCD), та відповідає десятій редакції ACHI.

  Переклад та адаптація обох класифікаторів для використання в Україні здійснювалися в рамках спільного проекту МОЗ України та Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

  Документи – за посиланням https://moz.gov.ua/dokumenti_

   

0 коментарів