ВАГІТНІСТЬ І КОРОНАВІРУС COVID-19

 • На офіційному сайті Центру з контролю та профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) з’явилася інформація щодо перебігу коронавірусної інфекції у вагітних. Вашій увазі – основні тези.

  • Не має інформації серед опублікованих наукових звітів про сприйнятливість вагітних до COVID-19. У вагітних спостерігаються імунологічні та фізіологічні зміни, що можуть спричинити більшу сприйнятливість до вірусних респіраторних інфекцій, включаючи COVID-19. Порівняно із загальною популяцією, вагітні жінки можуть складати групу ризику щодо тяжких ускладнень вірусних респіраторних інфекцій.
  • Вагітним жінкам слід дотримуватися звичайних профілактичних дій, аби уникнути зараження, наприклад, часто мити руки та уникати контакту з хворими.
  • Не має інформації про несприятливі наслідки вагітності у вагітних з COVID-19. Втрата вагітності, включаючи викидень та мертвонародження, спостерігалася у випадках зараження іншими коронавірусами [SARS-CoV та MERS-CoV] під час вагітності. Висока лихоманка протягом першого триместру вагітності може збільшити ризик виникнення певних вроджених вад.
  • Медичні працівники, що надають медичну допомогу вагітним (МПВ) з підозрою або з підтвердженим COVID-19, мають дотримуватися рекомендацій щодо оцінки ризику та контролю та профілактики інфекцій. Дотримання рекомендованих методів профілактики та контролю інфекцій є важливою частиною захисту всіх МПВ у медичних закладах. Інформація про COVID-19 при вагітності дуже обмежена.
  • Вірус, який викликає COVID-19, поширюється в основному при тісному контакті із зараженою людиною через дихальні шляхи. Чи може вагітна жінка із COVID-19 передавати вірус, який спричиняє COVID-19 плоду чи новонародженому іншими шляхами вертикальної передачі (до, під час або після пологів), досі невідомо. Однак, в обмеженій останній серії випадків, опублікованих у рецензованій літературі, у жодного з немовлят, народжених матерями із COVID-19, дослідження не підтвердили наявність вірусу, що викликає COVID-19. Крім того, вірус не було виявлено у зразках навколоплідних вод або грудного молока.
  • Щодо вертикальної передачі для інших коронавірусів (MERS-CoV та SARS-CoV) інформація обмежена, але про цих інфекціях не повідомлялося про вертикальну передачу.
  • На підставі обмежених випадків повідомлялося про несприятливі наслідки для немовлят (наприклад, через передчасні пологи), народжених матерями, позитивними на COVID-19. Однак незрозуміло, чи ці результати були пов'язані з інфекцією у матері, і на даний момент ризик несприятливих наслідків для немовлят не відомий. Зважаючи на обмежену кількість даних про COVID-19 під час вагітності, відомості про несприятливі наслідки від інших респіраторних вірусних інфекцій можуть дати деяку інформацію. Наприклад, інші респіраторні вірусні інфекції під час вагітності, такі як грип, були пов'язані з несприятливими наслідками для новонароджених, включаючи низьку вагу при народженні та передчасні пологи. Крім того, застуда або грип з високою температурою на початку вагітності можуть збільшити ризик виникнення певних вроджених вад.
  • Нині немає інформації про довгострокові наслідки для здоров'я немовлят, інфікованих COVID-19, або тих, що піддалися впливу вірусу COVID-19 внутрішньоутробно.
  • Декілька жінок народили дітей, будучи зараженими, і вірус не передався дитині ані після народження, ані під час годування грудьми. Водночас, Центр з контролю й запобігання хворобам США нагадав, що вагітні жінки можуть бути більш вразливими до вірусних респіраторних інфекцій, зокрема, COVID-19.

  Джерело https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/specific-groups/pregnancy-faq.html

   

1 коментар