Використання медичним закладом власного веб-сайту

 • Використання медичними закладами власних офіційних веб-сторінок має ряд переваг. Проте, поряд з перевагами, використання власного офіційного веб-сайту несе для медичного закладу певні ризики, зокрема ризики застосування штрафних санкцій за порушення законодавства, зокрема конкурентного та законодавства щодо захисту прав споживачів, ризики довгих та витратних спорів в тому числі судових спорів з приводу інформації розміщеної на сайті.

  Для мінімізації настання ризиків згадуваних вище слід звернути увагу на наступне.

  При заповненні офіційного веб-сайту інформацією про власний медичний заклад не варто використовувати твердження, які можна сприймати як порівняння з іншими медичними закладами оскільки це може бути визнано порушенням конкурентного законодавства. Також не слід вживати твердження, які не відповідають дійсності та не підтверджені відповідними доказами (наприклад не варто стверджувати, що пацієнти рекомендували б ваш медичний заклад іншим, не маючи при цьому результатів опитування на цю тему), оскільки таким чином це може бути сприйнято як введення потенційних пацієнтів в оману, а це в свою чергу може бути визнане як порушення конкурентного законодавства або ж законодавства про захист прав споживачів. В результаті порушення конкурентного законодавства або ж законодавства про захист прав споживачів до порушника можуть бути застосовані штрафні санкції.

  Не варто забувати і про положення статті 21 Закону України «Про рекламу», якою регламентується порядок реклами лікарських засобів та лікування. Дотримання цієї норми є важливим, оскільки розміщення інформації про медичні послуги, що можуть бути надані Вашим медичним закладом може бути розцінене як реклама, а тому вказуючи інформацію про медичні послуги, що можуть бути надані Вашим медичним закладом слід дотримуватись вимог визначених статтею 21 Закону України «Про рекламу».

  Також при заповненні власного веб-сайту слід зважати на те, що використання фото та відео-матеріалів на яких відображені особи, особливо якщо це пацієнти, допускається лише за згодою таких осіб, пацієнтів, оскільки використання таких фото та відео-матеріалів без згоди пацієнта на те є порушенням права особи визначеного статтею 308 Цивільного кодексу України. Задля уникнення різного роду непорозумінь, така згода має бути зафіксована в письмову вигляді.

  Заповнюючи власний веб-сайт інформацією слід пам’ятати про необхідність вжиття всіх заходів задля уникнення розголошення інформації, що може становити предмет лікарської таємниці. А тому на власному веб-сайті не варто заявляти хто є або ж були Вашими пацієнтами, результати їх лікування та обстеження.

0 коментарів