ЧОЛОВІК ЗАПИТУЄ ІНФОРМАЦІЮ ПРО СТАН ЗДОРОВ’Я ДРУЖИНИ: ВАШІ ДІЇ

 • На практиці лікарі досить часто стикаються із ситуацією, коли один із подружжя запитує інформацію про стан здоров’я іншого, бажає зробити фото або копії історії хвороби, в цілому отримати на руки той чи інший різновид медичної документації. Звідси постає питання, а чи має один із подружжя на це право та чи зобов’язаний лікар надати таку інформацію?

   

  Інформація про стан здоров’я пацієнта, так звана лікарська таємниця, є конфіденційною та належить до інформації з обмеженим доступом. Тобто, можливість розголошення прив’язана до обов’язкового отримання згоди на таке з боку володільця.

  За нашого випадку, необхідна письмова згода з боку пацієнта (дружини), до прикладу, на ознайомлення з історією хвороби чоловіком. Просто, зайшовши до вашого кабінету зі словами я чоловік своєї дружини або ж навіть, надавши на ознайомлення свідоцтво про шлюб, право на такий різновид інформації не виникає, а тому Ви не повинні її надавати.

  Умови:

  1. Письмова форма укладення.
  2. Межі розголошення.
  3. Спосіб ознайомлення.
  4. Можливість зняття копій, фото та отримання на руки.
  5. «Канал передачі» (телефон, електронна пошта, кабінет лікаря).
  6. Вказівка на особу, осіб, які наділяються правом на ознайомлення.
  7. Обов’язкова вказівка на відповідальність за незаконне розголошення лікарської таємниці.
  8. Підпис з боку пацієнта.
  9. Можливе залучення свідків.

  У випадку якщо пацієнт (дружина) помер і чоловік запитує інформацію, що становить лікарську

  таємницю, пам’ятайте, що факт смерті не позбавляє лікаря обов’язку її збереження. А тому, така інформація не може бути надана.

  Лише за виняткових випадків, при відкритті кримінального провадження за фактом смерті дружини, слідчий, прокурор при пред’явленні ухвали слідчого судді має право тимчасового доступу, вилучення медичної документації.[1] Зауважте, інший суб’єкт отримання.

   

   

  [1]  Подано орієнтовно.

1 коментар