ІНФОРМУВАННЯ МЕДПРАЦІВНИКІВ ЩОДО ЗАКОННОСТІ ДІЙ РОБОТОДАВЦЯ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ВИВІЛЬНЕННЯ

 • У рамках реформи системи охорони здоровя України при реорганізації закладів охорони здоров’я можливе та й провадиться вивільнення працівників, а тому необхідно знати, які дії та в які строки роботодавець зобов’язаний вчинити при такому скороченні щодо Вас.

   

  Перш за все, роботодавець зобов’язаний повідомити працівників про таке вивільнення не пізніше ніж за 2 місяці до звільнення. Вимог щодо оформлення повідомлення законодавчо не встановлено, тому можливе укладення в довільній формі. У випадку, якщо роботодавець не вчинив вказані дії або ж повідомив, однак, до прикладу, за день до звільнення, його дії визнаються як не законні і підлягають оскарженню та скасуванню. При цьому, перевірте реквізити та дату повідомлення, а також засвідчення.

  Паралельно із повідомленням про вивільнення, роботодавець повинен запропонувати Вам альтернативну вакансію, за відсутності такої на момент повідомлення, при надходженні на протязі 2 місяців інформувати Вас при появи такої.

  На протязі 2 місяців від часу повідомлення до моменту звільнення, Ви маєте право на звільнення за власною ініціативою.

  У випадку, якщо Ви є членом профспілки або ж при закладі охорони здоров’я діє профспілка рішення про вивільнення працівників повинно бути погодженим вказаною організацією. Для цього роботодавець направляє профспілці відповідне подання, термін розгляду якого становить 15 днів від дати надходження за присутності відповідного працівника. За результатами розгляду приймається рішення, яке на протязі 3 днів у письмовій формі надається роботодавцю.

  Додатково, під час звільнення працівник може скористатись своїм правом на відпустку або ж за невикористанні дні основної та додаткової відпусток, отримати грошову компенсацію.

  У день звільнення Вам видається трудова книжка із відповідним записом та наказ про звільнення. А також, при попередньому обрахунку, вихідна допомога в розмірі його середньомісячного заробітку.

0 коментарів