СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ КРОВІ В УКРАЇНИ: ЧОГО ЧЕКАТИ?

  • На офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України (надалі – МОЗ України) закріплено повідомлення щодо схвалення Кабінетом міністрів України Стратегії розвитку національної системи крові в Україні (надалі – Стратегія), поки сама Стратегія не опублікована для ознайомлення як така, що затверджена.

    Чого ж чекати від змін, викладених у Стратегії?

    Перш за все, буде створена трирівнева система крові: національний, регіональний, госпітальний. Мета такої системи – забезпечити ефективність та координованість регіонів задля уникнення проблем, пов’язаних із нехваткою або ж навпаки вимушеною утилізацією крові через закінчення терміну придатності. При цьому, на національному рівні планується створити Трансфузіологічний центр, на який покладено обов’язок щодо забезпечення виконання, поставленої мети.

    Вперше буде створено єдиний національний реєстр донорів, в тому числі на реалізацію принципу добровільного донорства крові. Додатково, змін зазнає сфера фінансування, контролю, управління з чим більш детально можна ознайомитись на офіційному сайті МОЗ України: http://moz.gov.ua/article/news/urjad-uhvaliv-strategiju-rozvitku-nacionalnoi-sistemi-krovi-v-ukraini.

0 коментарів