СЛІДЧИЙ ПРИБУВ ДЛЯ ОГЛЯДУ/ОБШУКУ ВНОЧІ: ЯК ДІЯТИ ЧЕРГОВОМУ ЛІКАРЮ?

 • Обшук та огляд як слідчі (розшукові) дії (надалі – С(Р)Д)), за загальним правилом, не допускається проводити у нічний час (з 22 години до 6 години), за винятком невідкладних випадків. Визначення або ж перелік невідкладних випадків чітко законодавчо не закріплено, лиш є окремі вказівки, до прикладу, норма щодо проникнення до житла чи іншого володіння особи, яка посилається на можливість знищення, приховування майна, переховування осіб, врятування життя чи здоров’я осіб ін. Тобто, при обґрунтування слідчим, прокурором необхідності проведення С(Р)Д у нічний час, слідчий суддя цілком може задовольнити таке клопотання, дозволивши проведення обшуку/огляду у межах з 22 години.

   

  Як діяти черговому лікарю?

  1. Перш за все не хвилюватись, якби це нереально не було. Емоції можуть зіграти вам не на користь, особливо коли слідчий налаштований на результат за будь-яких умов.
  2. Впевнитись, що перед вами дійсно слідчий, шляхом ознайомлення із посвідченням слідчого.
  3. Мета перебування: за фактом вчинення певного злочину або ж у межах кримінального провадження.
  4. Підстава: при обшуку/огляду житла чи іншого володіння особи (у даному випадку закладу охорони здоров’я) слідчий зобов’язаний надати оригінал ухвали слідчого судді та вручення її копії керівнику закладу охорони здоров’я або ж черговому лікарю. При цьому, невідкладний випадок як підстава проведення С (Р) Д, повинна бути вказана в ухвалі слідчого судді.
  5. Залучити адвоката.
  6. Обов’язкове залучення не менше 2 понятих.
  7. Обов’язкова відео фіксація обшуку/огляду з боку слідчого, можлива зі сторони захисту.
  8. Задля уникнення можливого «перевертання» закладу охорони здоров’я, при вказівки на конкретну річ, документ ін. з боку слідчого, за наявності таких, надати (при дотриманні правил та підстав).
  9. Супроводжувати слідчого, оперативних працівників ін. для контролю їх дій.
  10. Клопотати про проведення процесуальної дії без розсіювання задля забезпечення можливості для понятих сприймати всі дії.
  11. З підстав висловлювати клопотання та зауваження із занесенням до протоколу.
  12. За результатами складається протокол огляду/обшуку, копія якого вручається керівнику закладу охорони здоров’я або ж черговому лікарю.

   

  ! Кожна процесуальна дія слідчого, прокурора має свою регламентацію та особливості, а тому аби уникнути «неприємностей» залучіть юриста/адвоката для контролю законності їх проведення.

   

   

0 коментарів