ЖУРНАЛІСТ У МЕДИЧНОМУ ЗАКЛАДІ: ВАШІ ДІЇ

 • Журналістську діяльність останнім часом ототожнюють із четвертою гілкою влади, при цьому все частіші випадки, коли журналісти проводять збір інформації та її оприлюднення шляхом перевірок по окремим сферам. Охорона здоров’я за останні роки в силу медичної реформи стала об’єктом інтересу з боку журналістів. Однак, алгоритм дій з боку медичних працівників, коли на порозі закладу охорони здоров’я журналіст, не визначено, що і провокує розкриття лікарської таємниці, висвітлення не досить в хорошому світлі медичних послуг та кваліфікації лікарів, престижу закладу охорони здоров’я ін.

  Ваші дії, коли у ваш заклад охорони здоров’я завітав журналіст:

  1. Не перешкоджати журналісту.
  2. Поводитись спокійно, виважено, не реагувати на можливі провокації.
  3. Пересвідчитись, що це дійсно журналіст (ознайомлення з редакційним завданням, посвідченням журналіста або ж іншими документами, до прикладу, від профспілок, що підтверджують законність здійснення журналістської діяльності та особу журналіста).
  4. Викликати поліцію для забезпечення законності дій журналіста.
  5. Висловити прохання узгодити можливість збору інформації із застосуванням відповідних засобів фіксації з керівником закладу охорони здоров’я (особливо в межах закладу охорони здоров’я приватної форми власності).
  6. Висловити заборону щодо зйомки як закладу охорони здоров’я, так і осіб, що в ньому перебувають з посиланням на лікарську таємницю, правила внутрішнього розпорядку, правила перебування відвідувачів у закладі охорони здоров’я та відповідні знаки заборони зйомки, розміщені у закладі охорони здоров’я.
  7. Не надавати жодної інформації в межах лікарської таємниці та інших різновидів конфіденційної інформації, а також, що стосується Вас особисто.
  8. Додатково, при бажанні вас проекзаменувати як лікаря, Ви маєте цілковите право відмовитись (на те є відповідні атестаційні комісії).
  9. Супроводжувати журналіста в межах закладу охорони здоров’я, не допускати до приміщень, визначених як для службового користування (особливо при зберіганні наркотичних, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів) або ж особистого, а також, де перебувають пацієнти (палати, кабінети прийому ін.).
  10. При спробі журналіста протиправно потрапити до закладу охорони здоров’я (наприклад, через вікно) викликати поліцію для фіксації адміністративного правопорушення.

  Раптовість, камери та масовість – ті речі, які вибивають кожного із звичного стану, викликаючи не завжди необхідні емоції та дії, тому необхідно запам’ятати і застосовувати при необхідності, подані тези, а також контролювати себе за будь-яких умов.

0 коментарів