СЛІДЧИЙ ВИМАГАЄ НАДАТИ МЕДИЧНУ КАРТКУ: ПІДСТАВИ ТА ПРАВИЛА

 • Слідчий як службова особа, уповноважена на проведення досудового розслідування кримінальних правопорушень, у межах окремого кримінального провадження має право на доступ та вилучення документів, в тому числі і медичної картки. Процесуальними способами одержання медичної картки є реалізація заходів забезпечення кримінального провадження (надалі – ЗЗКП) та слідчих (розшукових) дій (надалі – С(Р)Д)).

   

  Тимчасовий доступ до речей і документів як ЗЗКП (ст.ст. 159-166 КПК України) – підстава на проведення ухвала слідчого судді. Можливості: ознайомлення з відомостями, що містяться в медичній картці, зняття копій та її вилучення (виїмка). При цьому, з оригіналом ухвали ознайомлюють володільця, при цьому копія надається.

  Обшук як С(Р)Д (ст.ст. 234-236 КПК України) – підстава для проведення щодо житла чи іншого володіння особи – ухвала слідчого судді, у межах обшуку можливе вилучення, про що зазначається у протоколі обшуку. Перед проведенням обшуку володільцю ін. надається для ознайомлення оригінал ухвали слідчого судді та вручається його копія. За результатами складається протокол обшуку, копія якого вручається володільцю ін. Обшук житла чи іншого володіння особи проводиться за обов’язкової участі не менше двох понятих.

  Тимчасове вилучення майна як ЗЗКП (ст.ст. 167-169 КПК України) – даний захід проводиться як самостійно, так і в межах іншого ЗЗКП або ж С(Р)Д. Підстава для вилучення медичної картки – ухвала слідчого судді. Правила тотожні.

  Огляд як С(Р)Д (ст. 237 КПК України) – щодо огляду житла та іншого володіння особи правила проведення тотожні із проведенням обшуку.