ПРОЕКТ НАКАЗУ МОЗ УКРАЇНИ «ДЕЯКІ ПИТАННЯ БЕЗПЕРЕРВНОГО ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ЛІКАРІВ»: ОСНОВНІ ТЕЗИ

 • Від 15 січня 2019 року на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України оприлюдненого для громадського обговорення проект наказу «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів»: http://moz.gov.ua/article/public-discussions/proekt-nakazu-moz-ukraini-dejaki-pitannja-bezperervnogo-profesijnogo-rozvitku-likariv.

  Обговорення триватиме до 14 лютого 2019 року з можливістю подання зауважень та пропозицій.

  Основні тези з вказаного проекту наказу:

  1. Наказом затверджуються: порядок атестації лікарів (надалі – Порядок); номенклатура лікарських спеціальностей та зміни до відповідних наказів щодо безперервного професійного розвитку лікарів.
  2. У відповідності до Порядку замість рецензії на звіт та співбесіди, лікарі подаватимуть особисте освітнє порт фоліо. Так, до прикладу, при проходженні атестації на присвоєння кваліфікаційної категорії необхідно подати наступні документи: письмову заяву на проходження атестації; атестаційний листок ін., серед яких особисте освітнє порт фоліо з результатами проходження безперервного професійного розвитку та пред’явленням оригіналів документів, що підтверджують облікові бали безперервного професійного розвитку або посвідчення про проходження курсів стажування.
  3. Для підтвердження або ж присвоєння звання «лікар-спеціаліст» необхідна відповідна кількість балів безперервного професійного розвитку, а саме 50 балів за рік, не менше. При цьому можливе перевищення, однак воно не враховується. Додатково, у випадку якщо в один передатестаційний період Ви набрали 100 балів, а в наступний лише 30, тоді можливе врахування балів попереднього періоду до наступного аби сума становила 50 балів.
  4. Особисте освітнє порт фоліо підлягає щорічній перевірці атестаційною комісією за відповідний річний період.
  5. Встановлено вимоги до заходів та критерії для віднесення їх до заходів інформальної освіти.
  6. Акредитаційна агенція з питань безперервного професійного розвитку, повноваження: контроль за веденням реєстру провайдерів безперервного професійного розвитку, якістю заходів та нарахування балів.

  Для більш детального ознайомлення, Ви можете перейти за посиланням, поданим вище.

   

0 коментарів